ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ Α. ΦΛΙΑΤΟΥΡΑ ΣΤΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ COLLOQUIUM ΤΟΥ ΤΕΦ ΔΠΘ

Την επόμενη Τετάρτη, 17 Ιανουαρίου 2018, στο πλαίσιο του Επιστημονικού Colloquium του Τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας, αντί του κ. Στέλιου Παναγιωτάκη, του οποίου η προγραμματισμένη διάλεξη ματαιώνεται, θα μιλήσει ο κος Ασημάκης Φλιάτουρας, Λέκτορας Ιστορικής Γλωσσολογίας του Τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης, με θέμα «Το λόγιο επίπεδο της Νέας Ελληνικής: Ευχή ή κατάρα;». Η ομιλία θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Σεμιναρίων του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος (Νέο Προκάτ) από τις 16:00 έως τις 18:00, και είναι ανοικτή στα μέλη ΔΕΠ, τους μεταπτυχιακούς και προπτυχιακούς φοιτητές και υποψήφιους διδάκτορες του Δ.Π.Θ., και σε οποιονδήποτε ενδιαφερόμενο.

10-01-2018 (sismanis)