ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΠΡΟΣ ΜΕΛΗ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS+ ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ (2017-2018)

ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ «ΛΟΜΟΝΟΣΟΦ» ΤΗΣ ΜΟΣΧΑΣ – ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚΗΣ

Το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης και η Σχολή Κλασικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών υλοποιούν για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 πρόγραμμα Διεθνούς Κινητικότητας Erasmus+ με το Κρατικό Πανεπιστήμιο «Λομονόσοφ» της Μόσχας στην Ρωσία.

Η κινητικότητα αφορά σε δύο μέλη ακαδημαϊκού προσωπικού για διδασκαλία ή επιμόρφωση, είναι διάρκειας 1 εβδομάδας και θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί έως τέλος Σεπτεμβρίου 2018.

Το πρόγραμμα παρέχει στον μετακινούμενο υποτροφία ίση με 1.395 ευρώ.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να υποβάλλουν την εκδήλωση ενδιαφέροντός τους στην Καθηγήτρια Ζωή Γαβριηλίδου (zgabriil@helit.duth.gr) έως την Παρασκευή, 4/5/2018, παρουσιάζοντας σύντομα τα κίνητρα συμμετοχής τους και τα επιδιωκόμενα αποτελέσματα.

ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ: Τρίτη 12:00-14:00 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ: Νεολατινική Λογοτεχνία - Πρόσληψη της κλασικής λατινικής λογοτεχνίας στην Αναγέννηση - Ιταλικός ουμανισμός