ΕΥΔΟΞΟΣ – ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ: 24/10/2018 – 21/12/2018

Σύμφωνα με έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας, οι χειμερινές δηλώσεις συγγραμμάτων των φοιτητών μέσω του ΕΥΔΟΞΟΣ θα ξεκινήσουν 24/10/2018 και θα ολοκληρωθούν 21/12/2018.

Ο μέγιστος αριθμός δηλώσεων συγγραμμάτων ανά εξάμηνο παραμένει 8.

Η λίστα με τα προτεινόμενα συγγράμματα για το Τμήμα μας είναι διαθέσιμα ΕΔΩ. Τα μαθήματα της Β’ ζώνης είναι διαθέσιμα στην ενότητα «Μαθήματα χωρίς εξάμηνο».

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα ΜΟΝΟ για τα μαθήματα εκείνα τα οποία θα συμπεριλάβουν κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους μέσω του UNISTUDENT. Αν στο τέλος του εξαμήνου εντοπιστούν δηλώσεις συγγραμμάτων που ΔΕΝ αντιστοιχούν σε δηλώσεις των σχετικών μαθημάτων στο UNISTUDENT, ο φοιτητής θα κληθεί να επιστρέψει τα βιβλία.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Απαντήσεις σε συχνές ερωτήσεις.

Για περαιτέρω διευκρινίσεις ή απορίες μπορείτε πάντα να απευθύνεστε στο Γραφείο Αρωγής Χρηστών του ΕΥΔΟΞΟΣ στο τηλέφωνο 210-7722100.