Αλλαγή ΩΡΑΣ για τη συνάντηση φοιτητριών και φοιτητών Δ’ Έτους

Λόγω του σεμιναρίου Πρακτικής Άσκησης, η συνάντηση των φοιτητριών και των φοιτητών Δ’ Έτους με το υπεύθυνο για το έτος τους μέλος Δ.Ε.Π., Επ. Καθ. Ι. Ντεληγιάννη, θα γίνει την Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020, στις 11.45 στην Αίθουσα Α’. Σας παρακαλώ πολύ να είστε εκεί, ώστε ό,τι προκύψει από τη συνάντησή μας, να το μεταφέρω στη Συνέλευση του Τμήματος που θα πραγματοποιηθεί την ίδια μέρα.

ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ: Αποκλειστικά μόνο κατόπιν συνεννόησης στο e-mail: inteligi@helit.duth.gr. ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ: • Κικέρων: Πολιτικά, ρητορικά και φιλοσοφικά κείμενα. • Σενέκας ο Νεώτερος: Φιλοσοφικά κείμενα. • Ιστορία και πρόσληψη των κλασσικών ελληνικών και λατινικών κειμένων στον Δυτικό Μεσαίωνα και την Αναγέννηση: λατινικές μεταφράσεις και σχόλια. • Λατινική Παλαιογραφία, Κωδικολογία και κριτική του κειμένου.