ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Με δεδομένες τις νέες συνθήκες λόγω της πανδημίας του COVID-19 οι γραπτές εξετάσεις των μαθημάτων εαρινού εξαμήνου ΛΦ122 [Μαμ-Ω], ΛΦ124 και χειμερινού εξαμήνου (για τους επί πτυχίω φοιτητές) ΛΦ121 [Α-Μαλ], ΥΛΦ173 θα γίνουν εξ αποστάσεως μέσω e-class.

Παρακαλούνται οι φοιτήτριες/φοιτητές που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις παραπάνω εξετάσεις να κάνουν την εγγραφή τους στα αντίστοιχα μαθήματα στο e-class (είναι ανοιχτά για εγγραφή).

Θα σταλούν εγκαίρως αναλυτικές οδηγίες μέσω e-class.

ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ: Κάθε μέρα κατόπιν συνεννόησης μέσω e-mail. ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ: Αυγούστεια ποίηση (κυρίως Οβίδιος) - Ρωμαϊκή ερωτική ελεγεία - Σπουδές φύλου και κλασικές σπουδές - Ρωμαϊκό επίγραμμα (κυρίως Μαρτιάλης, Corpus Priapeorum) - Πρόσληψη λατινικής λογοτεχνίας στην Ελλάδα (19ος-20ος αιώνας).