ΕΠΕΙΓΟΝ: Εγγραφή στο eClass για τα μαθήματα ΛΦ121 (Μαμ-Ω), ΛΦ122 (Α-Μαλ), ΥΛΦ171 και ΕΕΛΦ190.

Παρακαλούνται όλες οι φοιτήτριες και όλοι οι φοιτητές (κανονικής φοίτησης, επί πτυχίω και παλαιότερων ετών) που έχουν δηλώσει τα μαθήματα ΛΦ121 (Μαμ-Ω), ΛΦ122 (Α-Μαλ), ΥΛΦ171 και ΕΕΛΦ190 να εγγραφούν ΑΜΕΣΑ στα αντίστοιχα μαθήματα στο eClass του Πανεπιστημίου.

Λόγω των τρεχουσών συνθηκών ενδέχεται η εξέταση των μαθημάτων (ή κάποιων εξ αυτών) κατά την εξεταστική περίοδο του Ιουνίου 2020 να γίνει μέσω eClass, και ο διδάσκων δεν θα φέρει ευθύνη σε περίπτωση που φοιτήτρια ή φοιτητής δεν έχει εγγραφεί στο eClass και δεν λάβει μέρος στην εξέτασή τους.

4 Μαΐου 2020
Γιάννης Ντεληγιάννης

ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ: Αποκλειστικά μόνο κατόπιν συνεννόησης στο e-mail: inteligi@helit.duth.gr. ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ: • Κικέρων: Πολιτικά, ρητορικά και φιλοσοφικά κείμενα. • Σενέκας ο Νεώτερος: Φιλοσοφικά κείμενα. • Ιστορία και πρόσληψη των κλασσικών ελληνικών και λατινικών κειμένων στον Δυτικό Μεσαίωνα και την Αναγέννηση: λατινικές μεταφράσεις και σχόλια. • Λατινική Παλαιογραφία, Κωδικολογία και κριτική του κειμένου.