ΝΕΑ Έναρξη παραδόσεων μαθήματος ΥΛΦ171-Πεζογραφία ΙΙ

Ανακοινώνεται ότι η έναρξη των παραδόσεων του μαθήματος του Χειμερινού Εξαμήνου ΥΛΦ171-Πεζογραφία ΙΙ θα γίνει την Τρίτη 6 Οκτωβρίου 2020, στις 11.30 διαδικτυακά (μέσω Skype for Business) και για τα δύο τμήματα. Παρακαλούνται οι φοιτητές και οι φοιτήτριες που θα το παρακολουθήσουν να εγγραφούν ΑΜΕΣΑ στο μάθημα στο eClass του Πανεπιστημίου, όπου στην ενότητα “Πληροφορίες” θα βρουν τον σύνδεσμο για τη σύνδεσή τους στο μάθημα μέσω της πλατφόρμας Skype for Business.

ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ: Αποκλειστικά μόνο κατόπιν συνεννόησης στο e-mail: inteligi@helit.duth.gr. ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ: • Κικέρων: Πολιτικά, ρητορικά και φιλοσοφικά κείμενα. • Σενέκας ο Νεώτερος: Φιλοσοφικά κείμενα. • Ιστορία και πρόσληψη των κλασσικών ελληνικών και λατινικών κειμένων στον Δυτικό Μεσαίωνα και την Αναγέννηση: λατινικές μεταφράσεις και σχόλια. • Λατινική Παλαιογραφία, Κωδικολογία και κριτική του κειμένου.