Προσομοιώσεις Εξέτασης της Προόδου στο Μάθημα ΛΦ121

Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες του μαθήματος ΛΦ121 (Λατινική Θεματογραφία) και των αντίστοιχων φροντιστηριακών μαθημάτων να δουν τις ανακοινώσεις για τις ημερομηνίες πραγματοποίησης των προσομοιώσεων εξέτασης της προόδου και το έγγραφο με τις οδηγίες συμμετοχής στην εξ αποστάσεως γραπτή εξέταση της προόδου στο eClass. Λόγω τεχνικού προβλήματος, για το οποίο έχει ενημερωθεί σχετικά το Υπολογιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου, οι ανακοινώσεις δεν αποστέλλονται αυτόματα στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις των εγγεγραμμένων φοιτητών/τριών.

ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ: Αποκλειστικά μόνο κατόπιν συνεννόησης στο e-mail: inteligi@helit.duth.gr. ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ: • Κικέρων: Πολιτικά, ρητορικά και φιλοσοφικά κείμενα. • Σενέκας ο Νεώτερος: Φιλοσοφικά κείμενα. • Ιστορία και πρόσληψη των κλασσικών ελληνικών και λατινικών κειμένων στον Δυτικό Μεσαίωνα και την Αναγέννηση: λατινικές μεταφράσεις και σχόλια. • Λατινική Παλαιογραφία, Κωδικολογία και κριτική του κειμένου.