ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΣΤΙΣ 17/05/2021

Ανακοίνωση Ορκωμοσίας Τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας

Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση Ορκωμοσίας

Ο σύνδεσμος για το ZOOM μέσω του οποίου οι απόφοιτοι θα μπορούν να συμμετέχουν στην 17/5/2021, 12:00 διαδικτυακή ορκωμοσία είναι:

Meeting ID: 976 7957 2573

Παρακαλούνται οι συμμετέχοντες να συνδεθούν με τον ιδρυματικό λογαριασμό τους (Sign in with SSO) δύο ώρες νωρίτερα, δηλαδή στις 10:00 π.μ., την ίδια ημέρα, προκειμένου να ολοκληρωθεί έγκαιρα ο έλεγχος των στοιχείων όλων των υποψηφίων πτυχιούχων.

Μόλις συνδεθείτε μπαίνετε στο κεντρικό δωμάτιο της συνεδρίας, περιμένοντας τη σειρά σας ώστε να ολοκληρωθεί η ταυτοποίηση (επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας) των συμμετεχόντων.

Μόλις δεχθείτε αίτημα από τον Ηοst για να περάσετε σε κάποιο Breakout Room, πατήστε Join.

Αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης του Zoom και σύνδεσης στο δωμάτιο με τον ιδρυματικό λογαριασμό σας είναι διαθέσιμες παρακάτω:

1 Αφού εγκαταστήσουμε το ZOOM στον υπολογιστή μας τρέχουμε την εφαρμογή από το εικονίδιο που εμφανίστηκε στο desktop του υπολογιστή μας.

2 Κάνουμε κλίκ στο Sign In

3 Στη συνέχεια κλίκ στο Sign In with SSO

4 Στο πεδίο πληκτρολογούμε duth-gr και κάνουμε κλίκ Continue

5 Αφου ανοίξει ο browser μας στην σελίδα του LDAP επιλέγουμε Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε ΕΔΩ.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μετά την παύση τής φοιτητικής σχέσης με το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο (μετά από ορκωμοσία, μεταγραφή ή διαγραφή), διαγράφετε αυτόματα και ο λογαριασμός χρήστη (παύουν να ισχύουν οι υπηρεσίες) στο Ίδρυμα. Οι φοιτητές θα πρέπει να προνοούν εγκαίρως να διαχειριστούν (προώθηση/διάσωση) τα ηλεκτρονικά μηνύματά τους, διότι και αυτά διαγράφονται χωρίς να υπάρχει δυνατότητα επανάκτησής τους. Δεν θα υπάρχει πρότερη ειδοποίηση για την διαγραφή τού λογαριασμού χρήστη, καθώς αυτή γίνεται αυτόματα μετά την καταχώριση ορκωμοσίας, μεταγραφής ή διαγραφής τού εκάστοτε φοιτητή στην Γραμματεία.