1/12/2022 ΣΙΤΙΣΗ – ΣΤΕΓΑΣΗ

Ακ. έτος 2022-2023

update 1/12/2022

Οι φοιτητές που  θα εγγραφούν στο ΔΠΘ  από μετεγγραφή ή ως εισαγόμενοι με ειδικές κατηγορίες για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 μπορούν να υποβάλουν αίτηση  για σίτιση και στέγαση ηλεκτρονικά στην εφαρμογή estia.duth.gr. Περισσότερες πληροφορίες ΕΔΩ.

update 4/10/2022

Ανακοινώνεται ότι οι φοιτητές του ΔΠΘ που φοιτούν στο Α΄ έτος σπουδών το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις για σίτιση και στέγαση ηλεκτρονικά στην εφαρμογή estia.duth.gr. Περισσότερες πληροφορίες ΕΔΩ.

update 27/9/2022

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Δ.Π.Θ. (ΑΠΟ Β΄ ΕΤΟΣ ΕΩΣ ΠΤΥΧΙΟ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΣΙΤΙΣΗΣ: Για την ορθή και αποτελεσματική λειτουργία του εστιατορίου, παρακαλούμε να υποβάλετε άμεσα αίτηση σίτισης στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://estia.duth.gr, με τα απαραίτητα δικαιολογητικά προκειμένου να διασφαλιστεί η απρόσκοπτη σίτισή σας. Υπενθυμίζεται ότι η  λειτουργία του φοιτητικού εστιατορίου στηρίζεται  στον αριθμό των αιτήσεων σίτισης των φοιτητών και όσο λιγότερες αιτήσεις υπάρχουν τόσο λιγότερες μερίδες θα είναι διαθέσιμες για εσάς. Ελπίζουμε να ανταποκριθείτε όλες και όλοι στις βασικές σας υποχρεώσεις απέναντι στο πανεπιστήμιο και μία από αυτές είναι και η ετήσια υποβολή αίτησης σίτισης.

update 24/5/2022

Καλούνται οι φοιτητές και οι φοιτήτριες του ΔΠΘ να υποβάλουν άμεσα αίτηση σίτισης  στο https://estia.duth.gr, με μόνα απαραίτητα δικαιολογητικά (εκκαθαριστικό και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης). Η υποβολή αίτησης θα διασφαλίσει την απρόσκοπτη σίτιση. Υπενθυμίζεται ότι η  λειτουργία του φοιτητικού εστιατορίου στηρίζεται  στον αριθμό των αιτήσεων σίτισης των φοιτητών και όσο λιγότερες αιτήσεις υπάρχουν τόσο λιγότερες μερίδες θα είναι διαθέσιμες για τους φοιτητές.

update 16/4/2022

Παρατείνεται η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων στέγασης και σίτισης του Ακαδημαϊκού Έτους 2022-23 έως και τη Δευτέρα 02-05-2022. H υποβολή των αιτήσεων γίνεται στην ηλεκτρονική εφαρμογή estia.duth. gr.

update 10/3/2022

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΕΓΑΣΗ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ Δ.Π.Θ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΙΤΙΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ Δ.Π.Θ.

Προβολές τρέχουσας σελίδας:587