University News Panel

Σ Σα

Κ Κυ

-

Tελετή αναγόρευσης της Ομότιμης Καθηγήτριας Γλωσσολογίας του Α.Π.Θ. Άννας Αναστασιάδη-Συμεωνίδη σε Επίτιμη Καθηγήτρια της Σχολής Κλασικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών του Δ.Π.Θ.

-

Διάλεξη της κας Μαριάννας Θωμά με θέμα «Η γυναικεία εργασία στην ελληνορωμαϊκή Αίγυπτο υπό το φώς των παπυρικών κειμένων»

2 εκδηλώσεις,

Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο: “Latin Language and Literature: (Old) Limits and (New) Perspectives. An International Conference in Honour of Professor Emeritus Robert Maltby on the Occasion of his Receipt of an Honorary Doctorate at Democritus University of Thrace”