Τελετή απονομής βραβείων αριστείας της Σχολής Κλασικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών του Δ.Π.Θ

23/05/2021 @ 7:00 μμ

Η Κοσμητεία της Σχολής Κλασικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών του Δ.Π.Θ, έπειτα από πρωτοβουλία της Κοσμητόρισσας της Σχολής, Καθηγήτριας κ. Πηνελόπης Καμπάκη Βουγιουκλή, καθιέρωσε για πρώτη φορά πλαίσιο βραβείων Αριστείας στη Σχολή και τη συγκρότηση Επιτροπής Αριστείας.

Η Κοσμητεία, στην Συνεδρίασή της,της 13-5-2021 αποφάσισε, έπειτα από εισήγηση της Επιτροπής Αριστείας, την απονομή των κάτωθι Βραβείων:

1. Το Βραβείο Διακεκριμένων Επιδόσεων και Έρευνας της ΣΚΑΣ απονέμεται στην Αν. Καθηγήτρια του Τμήματος Ιστορίας και Εθνολογίας Χριστίνα Παπαγεωργοπούλου.
  2. Το Βραβείο Διδακτικής Ικανότητας & Προσφοράς Εκπαιδευτικού Έργου απονέμεται στον Αν. Καθηγητή του Τμήματος Ιστορίας και Εθνολογίας Άγγελο Παληκίδη.
  3. Το Βραβείο Αναγνώρισης, Επιρροής, κοινωνικού Έργου & Προσφοράς απονέμεται στην Καθηγήτρια του Τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Ζωή Γαβριηλίδου.
  4. Το Βραβείο Ακαδημαϊκής Επίδοσης Φοιτητή απονέμεται στον φοιτητή του Τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Γεώργιο Καζάκο.

Η τελετή βράβευσης θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Κυριακή 23 Μαΐου και ώρα 19.00.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΒΡΑΒΕΙΑ

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ